1981 yılında Ankara’da doğdum ve tüm eğitim hayatımı Ankara’da tamamladım. Liseyi değişim programıyla gittiğim ABD’de bitirdim. Ardından Bilkent Üniversitesi çevirmenlik bölümünden mezun oldum.

Üniversite yıllarında TRT’ye film çevirisi yapmaya başladım. Mezun olunca da TRT Dış Yayınlar Dairesi İngilizce Masası’nda mütercim-spiker olarak çalışmaya başladım. TRT’deki 7 yıl boyunca TRT Radyo-3, Turizm Radyosu ve Türkiye’nin Sesi Radyolarında program ve haber bültenlerini İngilizce hazırlayıp sundum. Özel zamanlarda, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Devlet Bakanları ve ülkeyi ziyaret eden yabancı heyetlere çevirmenlik yaptım. Kısa bir süre de olsa konferanslarda simültane çevirmen olarak çalıştım.

2006 yılında Fransız ve Alman Devlet radyoları (RFI ve DW)’ndan kazandığım burslarla bu ülkelerde radyo haberciliği üzerine çalışmalarda bulundum, Paris’teki Kürt vakıfları ve Almanya’daki türban tartışmalarına dair programlar hazırladım. 2008 yılında tamamen tesadüfi bir şekilde Ankara Kanal B televizyonunda ilk ekran tecrübesini edindim. 6 ay sonra ise Habertürk’ten aldığım teklif üzerine Istanbul’a yerleştim. Habertürk’te 1,5 yıl boyunca haber kuşakları sundum, özel röportajlar yaptım. 2009 yılında ise kuruluş aşamasındayken TRT Türk’e transfer oldum. 7yılı aşkın bir süredir hafta içi her gün saat 18:00’de yayınlanan bir dış politika programını hazırlayıp sunuyorum. Türkiye’yi ziyaret eden yabancı devlet adamlarıyla özel röportajlar yapıyor ve seyahat ettiğim ülkelerden özel haberler hazırlıyorum.

Yaptığım özel dosyalar arasında CERN, Çin’in Şincan Uygur Özerk Bölgesi, Pakistan’daki Taliban rehabilitasyon merkezi, Svat Vadisi, Tunus ve İsviçre’deki minare krizi var.

Okul yaşamım boyunca her zaman sporla ilgilendim, ritmik jimnastik, bale, tenis ve basketbolun ardından en uzun soluklu yaptığım spor Türk Milli Takımın’a seçilmeme ve Avrupa’dan derece almamı sağlayan yüzme oldu. Üniversite’ye hazırlık zamanında bıraktığım profesyonel yüzme hayatımı uzunca bir süre tüplü dalışla ikame ettim, son altı yıldır belki suyun içinde ve altında değil ama artık üzerinde yelken yapıyorum.